Сидоренко є однією з найвпливовіших фігур в українському мистецькому просторі. Цей художник зумів завоювати авторитет одночасно в офіціозних колах та андерграундовому середовищі. Він примудряється поєднувати посади віце-президента цілком консервативної Академії мистецтв України та директора креативного Інституту проблем сучасного мистецтва, який, до речі, сам і заснував 2001року. Відданість своєму ремеслу швидко принесла йому визнання. Три живописні серії, що були створені художником у середині 1990-х — «Цитохронізми», «Амнезія» та «Ритуальні танці» — називають несподіваними і новаторськими.
У відеопроекті Сидоренка «Аутентифікація» зафіксовано неквапливий процес перетворення живої моделі. «Людина в кальсонах» трактується, передусім західними критиками та кураторами, як символ, алегорія героя, що робить важкий вибір — між поневоленням і свободою, соціальною функцією та особистістю, яка наважилися керувати власною долею. Уперше цей персонаж виник 2003-го в проекті «Жорна часу», яким митець представляв Україну на Венеціанському бієнале. Персональні виставки та проекти Віктора Сидоренка були представлені в 14 країнах світу.
Власне, як художник-реаліст він вже до 30 років досяг зрілої досконалості. Його полотна та цикли акварелей купували музеї і приватні колекціонери. Та прагнення індивідуальної творчої реалізації, було в цій людині, певно, сильнішим, ніж будь-які матеріальні резони.
В середині 90-х Віктор Сидоренко одна за одною створює три несподівані, новаторські живописні серії — «Цитохронізми», «Амнезія» та «Ритуальні танці». Втім, завсідниками художніх виставок нинішній Віктор Сидоренко найперше ідентифікується за іншим образом: оголеним до пояса чоловіком у кальсонах — спідньому, що однозначно асоціюється з епохою тотальної радянської вбогості й уніфікації. У цих полотнах, однак, не було ні йоти сарказму. Скоріше, трагічне відчуття несвободи. Над шляхами її подолання Віктор Сидоренко став роздумувати в наступних проектах, використовуючи найрізноманітніші техніки і жанри — живопис, фотографію, відео, скульптуру.
Віктор Сидоренко, безперечно, є однією з найвпливовіших фігур в українському мистецькому просторі. Він примудряється поєднувати посади віце-президента цілком консервативної Академії мистецтв України та директора креативного Інституту проблем сучасного мистецтва. Його роботи однаково охоче експонують на колективних виставках у Спілці художників і на різноманітних міжнародних бієнале й арт-ярмарках модерного мистецтва. Кар’єра цього митця склалася зразково успішно, але, хоч як банально це пролунає, в основі її — неймовірна впертість та фанатична праця.