Моя найбільша мрія — не бачити нещасних людей. Я хочу щоб у цій країні всі були привітні і задоволені. До життєпису До профілю

Марчук без зайвої сором’язливості рекомендує себе як унікального художника, і, мабуть, має для цього підстави, надто ж після того, як 2007 року британська консалтингова компанія Synestics під 72-м номером внесла його до списку сотні сучасних геніїв світу в галузі політики, науки, мистецтва і підприємництва.

Доробок митця налічує більш ніж 4000 творів і понад 100 персональних виставок. Іван Марчук є засновником нового стилю у мистецтві, «пльонталізму». Таку назву художник жартома дав своєму стилю — від слів «плести», «пльонтати», коли картини ніби створені з клубочків чудернацьких ниток.

Сьогодні його роботи вражають мистецтвознавців Європи, Америки, Австралії, йому пропонують виставлятися в найкращих залах світу. Іван дуже рідко говорить про своїх сучасників і ладен здебільшого порівнювати себе з Пікассо чи Ван Гогом. Знає, що життєпис митця має нагадувати апокриф, міф, і важливі не так самі факти, як їхня інтерпретація та смислове навантаження. Одним із таких фактів є те, що Іван Марчук може за секунду зробити рукою 120 рухів.

Марчук є лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка, народним художником України, членом «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі.



З книги

Іван Марчук без зайвої сором’язливості рекомендує себе як унікального художника, і, мабуть, має для цього підстави, надто ж після того, як британська консалтингова компанія Synestics під 72-м номером внесла його до списку сотні сучасних геніїв світу в галузі мистецтва.

Іван Марчук, між іншим, дуже любить пишномовні просторікування, і, як досвідчений іміджмейкер, в десятках інтерв’ю вперто творить власну біографічну легенду. Цю легенду, напевно, не слід руйнувати. Адже факти не брешуть. Марчукові, справді, довелося жити в Радянському Союзі із тавром «буржуазного націоналіста», хоча, зрештою, у нього завжди знаходилися покровителі. Він майже десять років прожив у Нью-Йорку, де відчував себе як у в’язниці, не інтегрувавшись у місцеве художнє середовище і навіть як слід не вивчивши англійську мову. Ритуально лаючи українську владу і скаржачись на недостатню увагу до себе, він ніби забуває, що саме у державних музеях йому влаштовували найгучніші ретроспективні виставки та вернисажі. Його знамениті пейзажі досі живляться чистими, первозданними враженнями від рідного краю. До того ж головне суто технічне відкриття живописця, так званий «пльонтанізм» — стиль, за яким безпомилково вгадуються кращі роботи цього художника.

Несамовита воля і експресія впродовж багатьох років дозволяють йому підтримувати внутрішній вогонь, зберігаючи свій сильний та оригінальний талант. Як і виборене нещадною працею і творчістю реноме унікального художника.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору