Про що хочеться писати? Про відчуття щастя про його марність. Ми згадуємо про щастя коли воно минулося. А поки щасливі не помічаємо цього. До життєпису До профілю

Якщо комусь вдалося поєднати майстерний «шкільний» живопис з хохмою та анекдотом, то цей єдиний «хтось» — Шерешевський. Його стиль — надзвичайна суміш кітчу, іронії і професіоналізму. Власне, він балансує на грані кітчу і великого стилю. Владислава по праву вважають головним «гедоністом українського поп-арту».

1994 року під час відвідин Німеччини Шерешевський помітив, що люди там вміють все робити дуже якісно. Все, тільки не малювати. А він саме вмів малювати. Він зрозумів тоді, що в нашому середовищі важко стати серйозним концептуалістом: немає традиції, немає відповідного сприйняття. На відміну від Німеччини, де він працював зі студентами, мав змогу викладати, одержав запрошення. Але не мав здібностей до вивчення мов. Зате має здібності до академічного живопису.

У нових роботах є все те, до чого ми вже звикли і чого чекаємо від Шерешевського. Зокрема рідкісна в наш час мальовнича майстерність, гострий, живий розум і цілковита відсутність зарозумілості, а ще гумор, щоб «відстоювати» власну майстерність.



З книги

Шерешевський завзятий і легкий на вдачу, його по праву вважають головним «гедоністом українського поп-арту».

Якщо комусь вдалося поєднати майстерний «шкільний» живопис з хохмою та анекдотом, то цей єдиний «хтось» — Шерешевський. Його стиль — надзвичайна суміш китчу, іронії і професіоналізму. Власне, він балансує на грані китчу і великого стилю. На його візитівках зазначено «Художник від Бога»!

В нього є картина під назвою «Милий двірник». Але насправді вона дуже особиста: коли Шерік вчився на першому курсі Художнього інституту, він працював двірником у Національному музеї, а потім, в цьому ж музеї, за старшого «куди пошлють» — помічником реставратора. Він починав з наслідування Шагалу,  далі звернувся до багатофігурних композицій, потім намагався наблизитись до «фотографічного реалізму». Зараз він вміє «і так, і сяк, і ще абияк».

В 1994 році Шерешевський потрапив у Німеччину. Він побачив те, що бачать всі: що люди там вміють все робити дуже якісно. Все, тільки не малювати. А він саме вмів малювати. Він зрозумів тоді, що в нашому середовищі важко стати серйозним концептуалістом: немає традиції, немає відповідного сприйняття. Проте там — не вміють малювати. В Німеччині він працював зі студентами, мав змогу викладати, одержав запрошення. Але каже: нема здібностей до вивчення мов. Проте є здатність до академічного живопису.

І є гумор, щоб «відстоювати» власну майстерність.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору