Душа — це дитина всередині нас маленька беззахисна. Вона ще не вміє пояснити чому плаче. До життєпису До профілю

Мар'яна Савка співзасновниця та головна редакторка одного з найкращих українських видавництв ­ «Видавництво Старого Лева». Воно було створене тоді, коли для успіху дитячої книги стало вже не досить видати букварик з патріотичними малюнками. Але «Старий Лев» швидко посів престижні позиції на ринку й щороку випускає по кілька десятків новинок, і не лише дитячих. Серед видавничих проектів ­ вся проза Іздрика в одній книзі поруч з перекладним Джеремі Стронгом, казки Прохаська, кулінарна книга Джеймі Олівера тощо. Вони викупили права на всі вісім «Мумі­тролів», а 2014 року, першими з українців, здобули премію в одній з номінацій у Болоньї, на найпрестижнішому світовому ярмарку дитячої книги. Деякі друковані видання «Старого Лева» потрапили до одного з найвідоміших світових каталогів дитячих книжок «Білі круки» (The White Ravens).

Як письменниця Савка брала участь у міжнародній літературній програмі Центру Вільяма Джойнера (Бостон, 2007) та програмі MAPA (Moving Academy for Performing Art). Її називають однією з найталановитіших поетес свого покоління, а поезія Мар'яни Савки перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською, німецькою та португальською мовами.З книги

Зараз її називають однією з найталановитіших поетес свого покоління. Отже, за якихось півтора десятка років перед нами виросла натхненниця одного з найпрестижніших українських видавництв і авторка кількох помітних поетичних книжок.

Наша героїня робить усе, щоб нашу книгу в світі сприймали зовсім інакше, і це вона робить добре. Погляньте лиш: видавництво Старого Лева створене вже тоді, коли для успіху дитячої книги не досить було видати якийсь букварик з патріотичними малюнками.

Але при тім Старий Лев швидко посів престижні позиції на ринку й щороку випускає по десять новинок, і не лише дитячих, у них тут Іздрик поруч з Джеремі Стронгом, для них Прохасько почав казки писати! Вони викупили права на всі вісім «Мумі-тролів», а 2014 року, першими з українців, здобули премію в одній з номінацій у Болоньї, на найпрестижнішому світовому ярмарку дитячої книги. Вони придумали продавати свої книжки у кав’ярнях, кондитерських та на автозаправках…

Мар’яна Савка не творить легенд про себе і не дає для таких легенд приводу.  Якось Савка разом з Пантюком вела у Львові «Ніч еротичної поезії», і найеротичніше, що там було — це голос самої поетеси.

Отож, коли у неї питали, чи її нові вірші — «про те, що діється нині в Україні», вона відповідала: «Боже збав!» Але в грудні 2013-го, після перших боїв на вулиці Грушевського, в інтернеті з’явився несподіваний вірш Савки. Можливо, він теж був сентиментальним — але так само священно-сентиментальним був тоді й Майдан.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору