Любіть книгу — джерело своїх проблем трудовитрат і мабуть якогось мазохістського. До життєпису До профілю

Директор та власник одного з найбільших українських видавництв 26 років тому навіть не думав про кар'єру видавця. 1990 року дипломований хімік, який був впевнений, що саме ця наука — сенс його життя, під впливом буремних часів вирішив спробувати себе у книжковому бізнесі. Перші прибутки приносила торгівля книгами московських видавництв, оскільки локального українського книжкового ринку тоді не було. Зараз Олександр Красовицький мріє та працює над тим, щоб в Україні існувала централізована система продажу книг, до якої б входили всі видавництва. Також прагне практично нездійсненного — кардинально змінити сприйняття бібліотек у суспільстві. На його переконання, вони не мають бути мертвими сховищами книг та місцями, де люди лише зайняті складаннями звітів.

«Фоліо» щороку видає сотні найменувань книжок: від української сучасної літератури до статусних подарункових томів. Олександр Красовицький зауважує, що читає далеко не всі видання свого видавництва, бо Гюнтер Ґрасс і куховарська книга — різні речі.



З книги

Коли мова заходить про книги — майже священні об’єкти, джерела знання − говорити про гроші не заведено. Книгу, як і будь-який інший витвір інтелектуальної праці, було канонізовано до захмарних вершин. Головним творцем довгі роки залишався письменник і аж ніяк не перекладач, редактор чи видавець. Несправедливо — це факт. Особливо, коли мова йде про тих, хто після розпаду СРСР підхопив галузь книговидання, намагаючись взяти все краще з минулого, щоб створити власний ринок, читацьку аудиторію, коло авторів. Генеральний директор харківського видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький саме з них.

Власне, відтоді Олександр мріє та працює над тим, щоб в Україні існувала централізована система продажу книг, до якої б входили всі видавництва. Також прагне практично нездійсненного — кардинально змінити сприйняття бібліотек у суспільстві. На його переконання, вони не мають бути мертвими сховищами книг та місцями, де люди лише зайняті складаннями звітів. Красовицький повністю віддається улюбленій справі, продовжуючи розширювати серію сучасної світової перекладної літератури. Він вважає, що книга — та сама зброя, повільної, але більш влучної дії у питаннях національної безпеки.

Він виносить на загальне обговорення на своїй сторінці у соціальній мережі дизайн обкладинки книг, друкує відкриті листи, коли нафталінові кляузники з численних спілок захлинаються від заздрощів, бо Красовицький зміг перетворити захоплення книгою на бізнес, відносно успішний  для України.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору