Хотілось би нарешті себе полюбити з усіма почестями й регаліями але постійно відволікаюся на когось іншого. На світі так багато речей вартих любові. До життєпису До профілю

Український письменник, художник, дизайнер, учасник гурту «DrumТИатр», лауреат премії «Книжка року BBC». Він ­ автор та ілюстратор концептуального журнального проекту «Четвер», що став культовим в українському літературному просторі 1990-­х­2000-­х. Саме тут перші тексти друкували Тарас Прохасько, Ірена Карпа, Таня Малярчук та інші сучасні українські письменники. Юрій Іздрик добре знаний як представник «станіславського феномену», ­ своєрідного літературного угрупування письменників ­-постмодерністів Івано­-Франківська.

Його дебютний роман «Воццек» (1997) ­ — це вершина творчості. Один тиждень знадобився для того, щоби повністю розкупили перший наклад роману. Після того були якісні і варті уваги «Подвійний Леон» (2000) і «АМтм» (2004). Протягом останніх кількох років Іздрик не пише прозу, а лише по одному віршеві щодня, викладає їх на «Фейсбуці» та в livejournal. Його малярські роботи зберігаються в приватних колекціях та галереях України, Польщі, Німеччини, Австрії, Іспанії, США та Таїланду.З книги

Український письменник Іздрик — той ще фокус. Колись, навчаючись в Львівській політехніці, разом із двома друзями придумав і почав видавати «Четвер» — той самий, який став Часописом текcту та візії, центральним друкованим органом Станіславського феномену.

Багато років все найкраще, що є в українській літературі, проходило через Іздрикові очі й душу, а ще через його руки, тому що він часто сам ілюстрував і оформлював журнал.

Поки Іздрик видавав «Четвер», самого Іздрика теж почали видавати. Перші книги, поезія та проза — «Острів КРК» (1994), «Станіслав і 11 його визволителів» (1996), «Воццек» (1996, 1997), «Подвійний Леон» (2000) — щоразу були подією, особливим випадком, стихійним лихом, на них полювали, їх обожнювали та винагороджували.

Особлива експресія, з якою Іздрик свої тексти виконує, енергетика, атмосфера, ритмомелодика життя і смерті, яку він транслює, просто вимовляючи слова, робить його — самого Іздрика, а не тільки його книги і блоги — безцінним. Гурт DrumТиатр, в якому Іздрик виступає як автор та виконавиць текстів і грає на гітарі, активно концертує і збирає повні зали.

Тепер Іздрик просто Іздрик, навіть без імені — одна з ключових постатей українського постмодерністського дискурсу в літературі, й не лише в ній.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору