Я знаходжусь на антресолях але оскільки український літпроцес — будівля незавершена то багато хто називає мої антресолі мейнстрімом. До життєпису До профілю

Жадан — один з найвідоміших сучасних письменників як в Україні, так і за кордоном. Автор поетичних та прозових збірок, зокрема поетичних збірників «Цитатник», «Генерал Юда», «Пепсі», «Марадона», «Ефіопія», «Життя Марії», а також прози: «Біг Мак», «Депеш Мод», Anarchy in the UKr та інших.

Його роман «Ворошиловград» став книжкою року 2010 за версією «ВВС», а минулого року текст назвали «Найкращою книгою десятиліття». Влітку цього року за романом планують розпочати зйомки фільму. Повість «Гімн демократичної молоді» поставили на сцені Національного академічного театру ім. І. Франка. Пісні на слова Жадана виконують українські гурти «Мертвий півень», «Lюк», Kozak System, «Ойра». Він співпрацює з гуртом «Собаки в космосі», з яким записав кілька альбомів. Перекладає з німецької, польської, білоруської та російської Ч. Буковскі, П. Целана, Б. Брехта, А. Хадановіча та інших. Літературні твори Жадана перекладені тринадцятьма мовами.

Сергій Жадан є лауреатом престижних європейських премій, серед яких Hubert Burda Preis für junge osteuropäische Lyrik (2006), премія імені Джозефа Конрада (2009), Brücke Berlin (2014), Jan Michalski Prize for Literature (2014) та Angelus (2015).



З книги

В його довгих віршах завжди відбувається якась історія із двома й більш персонажами, Жадан взагалі не лірик, не співак свого єдиного і неповторного «я», він скоріше епік, оповідач великих історій про великі часи. В характерах улюблених персонажів Жадана, всіх тих солдатів, мандрівників, проповідників, злочинців і подвижників є якийсь романтичний пафос. Все, що пише Жадан останні років десять не що інше як «духовні співи растаманів», переселенців. Суть цього «спірічуелсу» у безпосередньому переживанні біблійної історії, в перекладанні її з книжкової мови на мову вулиці. При тому біблійні історії відчуваються як те, що відбувається тут і зараз — у цьому місті, в цім степу, на цій трасі, з цими людьми, з чоловіками і жінками, з солдатами, торговцями й мандрівниками, тими, хто молиться і тими, хто не молиться.

Він колись створив свій образ, і вже багато років він майже не змінюється: різкий в русі, худорлявий юнак в футболці і камуфляжі, почасти схожий на автора своїх книжок. Ті, хто з ним спілкувався, знають, що ні, не схожий, що насправді Жадан «без камуфляжу» — зовсім інша людина, «хлопчик з професорської родини», м’який, інтелігентний, з дисертацією по українському футуризму за плечима та перекладами Целяна…

Вірші записує до блокнотів, бо переважно це відбувається в дорозі, має вже цілу колекцію і каже, що колись стане старим маразматиком, заслуженим діячем і здасть усі свої блокноти до літмузею. А ще Жадан — незмінний капітан письменницької збірної України з футболу.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору