Порозуміння різних форм життя є виходом у дуже нові смисли До життєпису До профілю

Вперше його твори надрукували в збірці «Інші дні Анни». Потім були «Галичина FM», роман «НепрОсті», який виявився однією з найбільших подій у сучасній українській літературі. За фахом ботанік, Тарас Прохасько збирає історії в своєрідний гербарій досвідів. Автор прозової збірки «Лексикон таємних знань» (2003), а також суцільної, децентралізованої, в’язкої історії, з якої можна зробити кілька оповідань, повістей чи романів і котра видана з тією­-таки назвою — «З цього можна зробити кілька оповідань» (2005), збірки колонок «Порт Франківськ» та «Одної і тої самої», а ще вибраного, що більше схоже на зібране, «Ботакє» (2010).

Книжки Тараса Прохаська перемагали в рейтингах журналу «Кореспондент» («З цього можна було б зробити кілька оповідань»), «Книжка року» («Ботакє») та «Книжка року BBC» («Куди зникло море»). Письменник є лауреатом престижної премії імені Джозефа Конрада і ще різних відзнак та стипендій, але йому на тому не залежить. Він не прагне публічності, а кожний захід за участі Прохаська збирає повні зали.З книги

Як Франциск проповідував колись духовне рівноправ’я з природою, любов і прийняття всього живого і заперечував безмежність панування людини, так і Прохасько створив таку форму, стилістику й атмосферику тексту, в якій людина просто є серед усього — рослин, речей, подій, спогадів, птахів, знань, насінин, анімаційних ескізів, уявлень про Бога.

Все це Прохасько спродукував з найвищою майстерністю і найбільшою любов’ю до світу. Тексти Прохаська існують поза простором і часом, тобто, нікому в світі не стануть поперек розуміння часові чи локальні деталі, котрими так рясно насичена його проза, бо говорить він насправді не про локальне, не про часове, не про фізичне, не про зрозуміле комусь, а комусь ні — а про вічні і дуже важливі речі. Тим-то саме Прохаськова проза може, й, мабуть, виявиться тією з української, котра перетече державний і мовний кордон і повільно, як мох, виросте в різних країнах різними мовами.

Тож проживши фах ботаніка, еколога, журналіста, бармена, радіоведучого, автора й співавтора відеопроектів, досвіди кількох революцій, багатьох речовин та станів, подорожей, усамітнень і занурень, Прохасько продовжує бути і говорити, писати і записувати, любити світ, зберігати його і одночасно насичувати чимось найціннішим, що і в світі загалом, в і нашій літературі зокрема, могло би статися.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору