Я етнічний росіянин і політичний українець! До життєпису До профілю

Найбільш відомий російськомовний письменник України, Андрій Курков вважає, що для української літератури є величезна ніша в європейському культурному просторі, яку ми ніяк не можемо заповнити чи використати, зокрема тому, що в України дещо пасивний підхід до власних можливостей і регулярна недосамооцінка.

Перша авторська збірка фантастики «Не приведи меня в Кенгаракс» вийшла 1991 року. Потім були видані фантастичний роман «Бикфордов мир» (1993), трилогія «География одиночного выстрела» (2000) та іронічна «альтернативка» «Сады господина Мичурина» (2002). За сценаріями Куркова знято понад 20 фільмів, за один з них — «Приятель покойника» — він потрапив у трійку кращих сценаристів Європи та був обраний до Європейської Кіноакадемії. Також він член англійського ПЕН-клубу і кавалер французького Ордена Почесного Легіону.

Андрій Курков — єдиний автор пострадянського простору, чиї книги потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. Його роман «Пикник на льду» проданий в Україні найблільшим накладом з усіх видань сучасної української літератури - 150 тисяч примірників, а книги письменника перекладені на 21 мову.З книги

Андрій Курков — найбільш відомий російськомовний письменник України і, здається, найбільш перекладений сучасний російський письменник. Мабуть тому, що мова, якою він пише, не російська і не українська, а дещо середнє, такий собі «нульовий ступень писання». Проте успіх його, саме «феномен Куркова», полягає не лише в легкості перекладання. Він виявився найбільш талановитим і найбільш наполегливим літературним агентом за всіх, що існували та існують у просторі російської і української літератури — і саме в цій якості ввійде в літературні підручники.

Сам Курков вважає, що для української культури та літератури є величезна ніша в європейському культурному просторі, яку ми ніяк не можемо навіть на десять відсотків заповнити чи використати, зокрема тому, що в України дещо пасивний підхід до власних можливостей і регулярна недосамооцінка. І, врешті, молодим країнам потрібен також додатковий рушій промоції.

Курков знається на тій літературі, що переважно називають «жанром». Він починав з наукової фантастики, писав антиутопії та містичні трилери. За власним визначенням, він «працює на контрольно-слідовій смузі між реалізмом і сюрреалізмом». Сьогодні він є автором більш ніж двох десятків книг, з яких чверть — дитячі. За багатьма своїми творами Курков створив кіносценарії, за якими знято понад 20 художніх і документальних фільмів. За сценарій до фільму «Приятель покійника» потрапив в трійку кращих сценаристів Європи та був обраний до Європейської Кіноакадемії.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору