Письменницею Бабкіна почала себе називати тільки тоді, коли світ побачила її четверта друкована книга. Перша поетична збірка письменниці, «Вогні святого Ельма» вийшла 2002 року. Вона не пише на політичні теми, не виголошує маніфестів, не робить з літератури громадянську позицію. Тексти Катерини Бабкіної суто соціальні, про вічні теми життя і смерті, любові та ненависті. Її твори перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, францкзькою, румунською, чеською та російською мовами.
Вабить Бабкіну і світ кіно. Дві короткометражні стрічки «Зло» (2012) та «Жовта коробочка», до яких вона долучилася як сценаристка і режисерка, вже привернули увагу глядача, у 2015 фільм за її сценарієм «Кончений» отримав приз за краще ігрове кіно і кращий сценарій на фестивалі «Відкрита ніч» та потрапив до конкурсної програми багатьох відомих кінофестивалів.
Її творчість не знає обмежень — в неї однаково талановиті проза і поезія, сценарії та драматургія. Письменником Бабкіна почала себе називати тільки тоді, коли світ побачила її четверта друкована книга. Вона не пише на політичні теми, не виголошує маніфестів, не робить з літератури громадянську позицію. Її тексти суто соціальні, про вічні теми життя і смерті, любові та ненавісті. Але годі й шукати в рисах героїнь оповідань зі збірки «Лілу після тебе» чи романі «Соня» риси самої авторки. В усіх текстах вона пише про те, що дійсно думає, відчуває, знає про цей світ. Бабкіна плідно співпрацює з міжнародними інституціями, презентує свої твори на Лейпцизькій книжковій ярмарці, міжнародних зустрічах та фестивалях, її поезію перекладають різними мовами. І хоч найкраще їй пишеться вдома, але подорожі — це той кисень, що «провітрює голову, надихає, змушує вийти з зони комфорту і поглянути на життя під іншим кутом».
Літературну стежку Бабкіна навряд чи коли полишить, але вабить Бабкіну і світ кіно. Дві короткометражні стрічки «Зло» (2012) та «Жовта коробочка», де вона виступала сценаристом і режисером, вже привернули увагу глядача, в 2015 фільм за її сценарієм «Кончений» отримав приз за краще ігрове кіно і кращий сценарій на фестивалі «Відкрита ніч» та потрапив до конкурсної програми багатьох вагомих кінофестивалів. Хоча українське кіно знаходиться в ще гіршому стані, ніж українська література, Катерина сподівається, що стануться зміни на краще.