Мова для мене не має значення. Я не майстер стилю а сподіваюся майстер сюжету. Мені головне — розказати історію в доступній формі. До життєпису До профілю

Перший художній твір Андрій написав у 7 років (казку про звіряток у стилі екшн). 1991 року закінчив повість «Шлюбні ігрища жаб», яка, через брак інших зразків прози, отримала 1995-го нагороду видавництва «Смолоскип». Після виходу окремою книжкою 1996 року повість стала називатися «романом», отримала позитивну оцінку від батьків та друзів автора, і широкий негативний розголос у пресі.

Протягом останніх 20 років написав понад 40 текстів, серед яких переважають романи. Зокрема, «Легенда про Безголового» та «Повзе змія», що були екранізовані. 9 разів книги Кокотюхи отримували дипломи та премії конкурсу «Коронація слова». Його царина — детективи та історико-пригодницькі романи. Приміром, проект, який він робить тепер — це серія з дев’яти «ретро-романів» про Львів початку ХХ століття.

Кокотюха спробував себе і як сценарист кількох документальних фільмів з циклу «Кримінальні історії», «Чужі помилки», «Стрингер» та «Одержимі» для різних українських телеканалів. Минулого року вийшла його книжка про Євромайдан «Вогняна зима», а нині розпочалися зйомки історичної драми «Червоний» за мотивами однойменного роману письменника. Сам Кокотюха є автором сценарію фільму.



З книги

Він любить називати себе циніком. Автор, який задумується, чи гуру він для читача, чи навчить його чомусь — це радянський автор. Не в тім функція літератури. Оце і є те, чим він успішно займається.

Царина Кокотюхи — детективи та історико-пригодницькі романи. Приміром, проект, який він робить тепер — це серія з дев’яти «ретро-романів» про Львів початку ХХ століття. Але головний персонаж — не галичанин, а східняк. Це вдало придумано, бо дозволяє героєві не лише розкривати злочини, а й відкривати для себе Львів. Тож книжка — не лише детектив, а ніби й путівник по Львову для читача-східняка (а всі ми таки «східняки», за походженням чи за вихованням). Тут Кокотюха торжествує, бо його земляк учить жити гонорових галичан і успішно розплутує різні хитрі сюжети. Усі детективи Кокотюхи тісно прив’язані до вітчизняної географії. Це завжди Суми, Ромни, Київ, Львів чи щось іще. Це для автора важливо. Він родом з провінції, а провінціали люблять батьківщину з усіма її подробицями та окраїнами. Отже, в детективах Кокотюхи до розгадки таємниць слідства ви рухаєтесь у цілком певних ландшафтах. І всередині одного детективу ховається інший, і ви попутно відкриваєте власну країну. Кокотюха каже, що в літературі «умнічають» тільки не дуже розумні люди. Тим більше, коли йдеться про детективи. Яка різниця між Кокотюхою і ординарним графоманом? Суттєва. Графоман ловить кайф від свого тексту сам. А Кокотюха дбає, щоб кайф ловив читач.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору