Не кажи про те що навколо темрява просто запали своє світло. Це нормальний етичний принцип яким гадаю повинна послуговуватися кожна людина. До життєпису До профілю

Троїцький є чудовим прикладом того, як людина здатна втілити в життя власну мрію й служити своїй справі з гідністю та натхненням. В українському театральному середовищі він персонаж нетиповий. І тому, будьмо відверті, попри всю свою суспільну відомість, трохи маргінальний.

На початку 2000-х Влад навіть недовго викладав у театральному університеті. Тоді він вкотре довів свою несумісність із консервативною українською театральною системою — методи його роботи керівництву дуже не сподобалися, на відміну від студентів, багато з яких згодом стали кістяком «Даху». Завдяки цьому в Києві виник театр, не схожий на жодний інший — не лише за репертуаром і стилем виконання, але й обличчями глядачів у залі. Заснований режисером 2007 року мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest став територією свободи, появу якої схвально сприйняли десятки тисяч відвідувачів.

Мабуть, сам Влад Троїцький може вважати це своїм головним досягненням. Втім, звичайно, не вичерпаний і його творчий потенціал. Він продовжує фонтанувати ідеями, вигадує нові проекти, півроку проводить зі своїми колективами за кордоном в гастрольних турне, має пропозиції на нові постановки в Естонії, Угорщині та Франції.



З книги

Він є чудовим прикладом того, як людина здатна втілити в життя власну мрію й служити своїй справі із гідністю та натхненням. Троїцький — в українському театральному середовищі персонаж нетиповий, і тому, будьмо відверті, попри всю свою суспільну відомість, трохи маргінальний. Значну частину зароблених грошей він вирішив інвестувати в свою мрію. Завдяки цьому вчинку в Києві виник театр «Дах», не схожий на жодний інший — не лише за репертуаром і стилем виконання, але й обличчями глядачів у залі. Театр, в якому моделювалася не тільки нова художня стратегія, але й молода українська інтелігенція, яка однаково чутливо реагує й на деконструкцію роману Достоєвського в циклі «Сім днів з ідіотом», і на трагедії Шекспіра, перекладені на архаїчну мову фольклору в проекті «Україна містична», і на надсучасні західні драми.

Троїцький, дистанціювавшись від держави, наочно продемонстрував, що суспільство здатне саме будувати територію свободи. Такою територією, власне, є заснований режисером у 2007 році мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest. Там розумних, просвітлених, іронічних облич вже не кілька десятків, як в маленькому залі «Даху», а десятки тисяч.

Він продовжує фонтанувати ідеями, вигадує нові проекти, півроку проводить зі своїми колективами за кордоном в гастрольних турне, має пропозиції на нові постановки в Естонії, Угорщині та Франції. Дивно, що не в Києві. Мабуть, для академічних театрів він досі залишається маргіналом.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору