Балет — це мистецтво гармонії порозуміння. І лише високе мистецтво гармонізує світ лишаючи людям надію навіть у найбезнадійніші епохи. До життєпису До профілю

Денис Матвієнко фактично єдиний у світі володар чотирьох гран-прі різних престижних міжнародних конкурсів артистів балету. Він же полонив балетоманів на сцені Большого театру РФ, New National Theatrе (Токіо, Японія), Teatro alla Scala (Мілан, Италія), Grand Opera (Париж, Франція), American Ballet Theatre (Нью-Йорк, США).

Про нього захоплено пише світова преса, акцентуючи увагу на тому, що Денис Матвієнко відразу досяг найвищої планки у своїх неймовірно високих, завжди елегантних і романтичних сценічних польотах, до того ж кожен його політ над сценою приправлено акторською чарівністю.

Україна дала Денису чудову хореографічну «арт»-підготовку, саме на батьківщині в 17 років він буквально злетів на сцену Національної опери. То була партія принца Дезире в балеті «Спляча красуня». Саме цей дебют і став вирішальним у кар’єрі танцівника.

На київській сцені Матвієнко декларує та реалізує принцип репертуарного розмаїття, втілює ризиковані ідеї. Балет Михайла Мессерера та Едварда Клюга Radio and Juliet, котрий позиціонуть як перший в історії українського театру репертуарний балет у стилі контемпорарі, став викликом Дениса Матвієнка консервативним стратегіям.



З книги

Взагалі, він — людина світу. Прагне літати не тільки на сцені, але й «над» континентами. Втім, акцентує увагу на тому, що він — українець, і саме українська земля — надважливий для нього полюс тяжіння.

Про нього захоплено пише світова преса, акцентуючи увагу на тому, що Денис Матвієнко відразу досяг найвищої планки у своїх неймовірно високих, завжди елегантних і завжди романтичних сценічних польотах, до того ж кожен його політ над сценою приправлено акторською чарівністю. Спроби його ризикованих ідей на київській сцені хоча б у тому, що Матвієнко декларує і реалізує принцип репертуарного розмаїття. Балет Михайла Мессерера та Едварда Клюга Radio and Juliet позиціонується як перший в історії нашого театру репертуарний балет у стилі контемпорарі — це і був виклик Матвієнка консервативним стратегіям.

В палаці «Україна» 2014-го виходить його сенсаційний хореографічний проект «Великий Гетсбі». У роботі над проектом Матвієнко об’єднав всесвітньовідомого хореографа Дуайта Родена, композиторів Константина Меладзе та Юрія Шепету, кращих молодих українських танцівників.

Тим часом, Денис Матвієнко не зупиняється на досягнутому. Він багато гастролює, подорожує. Його завжди чекають у Японії, Франції, Італії, Росії, інших країнах. Але митець продовжує свою місіонерську подвижницьку діяльність в Україні. Тобто усвідомлюючи, що без руху вперед, без будь-якого творчого поступу — у царині українського балету нічого не зміниш.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору