Везіння та ретельність — ось два кити на яких тримався мій успіх. До життєпису До профілю

Еталон жіночності, тендітності, зворушливої непрактичності для багатьох поколінь глядачів, насправді Ада Роговцева завжди була та досі залишається дуже сильною і сміливою людиною.

Жодна актриса в Україні не зазнала так рано і такої великої слави. Одиниці мали таку переможну кар'єру. 23-річною вона стала заслуженою артисткою України. У 30 років отримала звання народної артистки України, у 40 — народної артистки СРСР. Звичайно, Роговцева не зіграла всіх ролей, рівних її обдаруванню. Та все­-таки їй пощастило втілити кількох персонажів, які вважаються окрасою світового репертуару — Ларису Огудалову в «Безприданниці» Островського, чеховську Раневську з «Вишневого саду», Філумену Мартурано в однойменній драмі Едуардо де Філіппо, матусю Кураж Бертольда Брехта, Естер у «Священних чудовиськах» Жана Кокто. Також акторка зіграла близько 100 ролей у кіно.

Всі її останні ролі — це бенефіси. Відбуваються вони, як правило, у виставах доньки актриси — режисерки Катерини Степанкової. За роль у виставі «Схоже на щастя» Ада Роговцева отримала 2015 року найвищу українську театральну премію «Київська пектораль».З книги

Будучи для багатьох поколінь глядачів еталоном жіночності, тендітності, зворушливої непрактичності, насправді, вона завжди була і залишається досі дуже сильною і сміливою людиною. Про це, зокрема, можна довідатися з її автобіографічних книжок, де вона беззастережно описала душевні страждання й непоправні втрати, що їх зазнала протягом життя. З граничною відвертістю оповівши про те, що насправді приховується за яскравим фасадом слави.

Втім, можливо, її фантастична популярність частково пояснюється тим, що тисячі глядачок завжди ідентифікували актрису із собою. Тож і розповіді Ади Роговцевої про те, як вона горбатиться на своєму сільському городі, або, долаючи суто фізичну слабкість та втому, змушена багато працювати, щоб фінансово підтримувати родину, роблять її ще більш близькою до шанувальниць.

Взагалі, їй завжди фантастично щастило. Жодна актриса в Україні не зазнала так рано і такої великої слави. Одиниці мали таку переможну кар’єру. Звичайно, Роговцева не зіграла всіх ролей, рівних її обдаруванню. Та все-таки Аді Роговцевій поталанило втілити кількох персонажів, які вважаються окрасою світового репертуару Але водночас це було й випробування власної сили духу, та іспит на почуття людської гідності. Адже Ада Роговцева всією своєю біографією довела, що зірка — це не тільки щедро відпущені природою привабливість, аристократична грація, не одні лише сприятливі обставини, але ще й  розум, терпіння і воля.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору