Я між іншим впевнений в тому що акторської школи зовсім не існує. Наша професія — дар Божий. Не можна навчити бути актором До життєпису До профілю

По правді кажучи, його просто нема з ким порівнювати, і з одного боку, це, безперечно, велике щастя, з іншого — страшний тягар, прокляття та вічне випробування. Щодо покликання та грандіозного хисту Хостікоєва ні в кого ніколи не виникало сумнівів. Майбутню зірку в ньому побачили ще в інституті; перша ж велика роль на професійній сцені допомогла йому здобути репутацію одного з найперспективніших молодих українських акторів. У Національному театрі імені Івана Франка Хостікоєв зіграв найвідоміші свої ролі.

Гранично уважний до найменших деталей, Анатолій Хостікоєв досконало продумує партитуру кожної своєї ролі, всі її ритмічні каскади, паузи, рухи. Актор сам себе режисирує, принаймні, робить це у співавторстві з постановниками. Так було і з меланхолійним Данченком, і з чуйним Малаховим, і навіть з нібито неприборканим Жолдаком.

Батьківщина вшанувала його визнанням, багатьма преміями та нагородами, зрештою, обожнюванням публіки. Серед відзнак Анатолія Хостікоєва — звання Народний артист України, звання лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, нагорода «Київська пектораль», яку отримував неодноразово: за роль Хосе у виставі «Кармен» (1997), за кращу виставу і дебют року (2000), за роль Отелло (2002), за головну роль у виставі «Грек Зорба» (2011).



З книги

Власне, можна сказати, що цей актор є еталоном мужності та фахової гідності на українській сцені. Лідер в артистичній артілі. По правді кажучи, його просто нема з ким порівнювати. Він, справді, як колись казали, прагнучи підкреслити унікальність людини, — єдиний і неповторний, і з одного боку, це, безперечно, велике щастя, з іншого — страшний тягар, прокляття та вічне випробування. Хоч яким ти не є популярним, своє колосальне обдарування часом відчуваєш як гірке сирітство. Звісно, в якомусь підшкірному, екзистенціальному сенсі. Колись в одному з інтерв’ю Хостікоєв із сумом промовив: «Нема альтернативи мені. Але і в мене немає альтернативи». Це дуже сокровенне і болісне зізнання. Чудовий партнер, класичний театральний прем’єр, на вистави якого глядачі спеціально купують квитки і доторкнутися до якого мріють сотні шанувальниць, лауреат різноманітних премій, герой десятків щирих панегіриків у пресі, він, однак, не відчуває цілковитого задоволення від своєї справді всенародної слави. Бо, здається, знає істинний, безмежний масштаб свого обдарування, і усвідомлює, що, навіть самозречено слугуючи своєму таланту, так і не віддав йому всього, що вимагало його покликання.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору