На безлюдний острів я взяв би з собою лише вудку та чистий нотний зошит. Але скільки міг би проіснувати там — навіть не можу уявити. До життєпису До профілю

Композитора Злотника іноді називають хрещеним батьком сучасної української естради. Він — автор більше 2 тисяч пісень, деякі з них в Україні сприймаються як народні, багато стали саундтреками для численних українських фільмів. Злотник — автор оркестровки гімну України; автор опери­-думи «Сліпий» на слова Тараса Шевченка. У його творчому доробку: симфонічні твори, камерна, хорова музика. Після призначення ректором Інституту музики ім. Р. Глієра, Олександр Злотник поєднує діяльність композитора, педагога, місіонера, просвітника.

1962 року його відбирають, як дуже талановитого хлопчика, до спеціального інтернату для обдарованих дітей. Там він знайомиться з Володимиром Івасюком, і там починається його захоплення The Beatles. У Київській консерваторії, де він згодом почав навчатись за класом баяна та хорового диригування, Олександр керував самодіяльними ансамблями, робив їм оркестровки відомих українських пісень Майбороди, Поклада, Білаша.

Злотник здатен органічно працювати та ­існувати у різних музичних напрямах, форматах, стилях. Його музика звучить не лише на концертах, але й у фільмах «Київські зустрічі» (1979), «Платон мені друг» (1980), «Щасливий хто кохав» (1986), «Репортаж» (1995).



З книги

Композитора Олександра Злотника іноді називають хрещеним батьком сучасної української естради.

Злотник — автор більше двох тисяч пісень, деякі з них в Україні сприймаються як народні, наприклад, «Гай, зелений гай». Його музика стала саундтреком для багатьох українських фільмів. Злотник — автор оркестровки гімну України; автор опери-думи «Сліпий» на слова Тараса Шевченка. В його творчому доробку: симфонічні твори, камерна, хорова музика. Нещодавно очоливши Інститут музики імені Глієра, Олександр Злотник органічно поєднує в своїй творчій постаті — композитора, педагога, місіонера, просвітника.

Серед багатьох сучасних композиторів саме він один з небагатьох, хто лишає у структурі пісні, власне, мелодику, а не розбурханий технологічний ритм. Злотник здатен наповнити свої композиції романтикою кохання, гомоном природи, щемом катарсису, світлого очищення. Коли про його пісні кажуть«традиційні», то хочеться уточнити, що саме традиційні пісні сьогодні — і є найдивовижніший музичний авангард.

Сам Олександр Йосипович — людина надзвичайно добра, чуйна. Бути і лишатись таким — то ще одна відповідальна місія у теперішньому складному і навіть жорстокому світі. Однак він знаходить у ньому радість. Вона народжується від спілкування в сім’ї, від бесід з друзями, від педагогічної діяльності та нових пісень…

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору