Прізвище — це одна з щасливих випадковостей які наклали відбиток на мою особистість. Вже в дитячому садку я зрозумів що моїм ім’ям місто не назвуть. До життєпису До профілю

Піпа — ікона українського панку, бас-гітарист, лідер гурту @traktor (Attraktor), співзасновник і екс-учасник групи «Воплі Відоплясова» та автор її назви. Він — скромняга, і це з деяким навіть здивуванням відзначають усі, хто його знає.

Приголомшливий музикант з чудовою подачею, Піпа басист, яких мало: хороший і в роботі «в тіні» (в чужих проектах), і в якості соліста. Це справді дуже рідкісне поєднання — уміти бути і просто басистом, і «валити» за цілу групу, як зараз в Attraktor'і. А ще він фанат опери. Маловідомий, але факт. Виконавець захоплюється нею з дитинства, і здорово в ній розбирається. Це, до речі, було однією з причин, чому Піпа легко погодився брати участь у постановці опери поп-авангардного дуету «Хамерман Знищує Віруси». Інша, і, мабуть, головна причина — повна творча свобода, якої у нього понадміру.

Піпа — це втілена головна інтенція українця: бути господарем собі. І, отримавши свободу, повернутися у свій стаціонарний стан — блаженного неробства. До наступного разу, коли цю свободу знову спробують відібрати. Така суть доброї і ледачої української стихії, і Піпа — її ідеальне уособлення.З книги

Піпа — головний дауншифтер українського рок-н-ролу. Не нагадуйте йому про «ВВ», він цього не любить. З групи пішов 8 років тому. Покинути з творчих міркувань один з найкасовіших вітчизняних рок-колективів — це неабиякий крок. Вдруге пішов із «Борщу», теж цілком перспективної в плані заробітку групи.

Місце, в якому Піпі комфортно — це «гучний дует» Attraktor. Неважливо, що концерти трапляються раз на півроку, йому просто подобається займатися саме цим, і все тут. Правда,  повна музикантська свобода має зворотну сторону — лінь.

Альбом Attraktor’а обіцяно ще років п’ять тому — а все ніяк.  Оскільки злий продюсер з нагайкою над душею не стоїть і дедлайнів не ставить, все так і тягнеться.

Він вже починає подумувати, чи не піти на якусь роботу — не стільки заради грошей, скільки для того, щоб створити собі якісь труднощі. У музиканта є все для творчості: домашня студія, про яку мріяв з дитинства — а записати не виходить, бо... ну, надто все добре. А даремно, адже він просто приголомшливий музикант з чудовою подачею.

Піпа — фанат опери. Маловідомий, але факт.

У Революції, до речі, він теж брав участь і був важко травмований «беркутівцями» під час штурму Майдану.

Так от, Піпа — це втілена головна мрія українця: бути господарем собі, і , отримавши свободу, повернутися у свій стаціонарний стан — блаженного неробства. До наступного разу, коли цю свободу знову спробують відібрати. Така суть доброї і ледачої української стихії, і Піпа — її ідеальне уособлення.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору