Життя є гра. Але при цьому не слід забувати що гра ця — справжня. Головне щоб ти досягнув того для чого ти народжений. І став при цьому кращим. До життєпису До профілю

Фому довго вважали епігоном Олега Скрипки, а його «Мандри» називали копією «ВВ». Він, здається, на ці кпини ніколи не ображався, а лідера «ВВ» вважає дуже важливою для себе людиною, старшим товаришем, у якого не гріх чомусь і повчитися. Щоправда, не поступаючись ані на йоту власною індивідуальністю. Що вона в Фоми справді непересічна, доводить його творча біографія. З роками він еволюціонував від чарівливого лірика до справжнього рокера, а балади його, не втрачаючи інтимності, набули відчутного громадянського звучання. І популярність у нового покоління слухачів співак, мабуть, має, скоріше, завдяки пісні «Не спи моя рідна земля, прокинься, моя Україно», створеної, до речі, за рік до Помаранчевої революції. А втім, і давніх шанувальників, і молодих прихильників, як і раніше, сповнює оптимізмом його «Дорога».

Гурт грає музику в стилі фольк, водночас додає й інші: і рок, і естраду, і фольклор, змішує все в таку собі історію, яка називається «Мандри». З цього міксу учасники створюють власний, ні на що не схожий, стиль. Разом із колективом Фома вже побував з концертами в Польщі, США, Франції та інших країнах світу.З книги

«Мандри», група, яку Сергій зібрав у 1997 році, недарма насамперед славиться своїми концертними виступами, тим, що на українських афішах називають «живим звуком». Природна чарівливість, красивий голос, делікатна манера поводження на сцені — все це полонить глядачів. Ну, і, звичайно, самі мелодії пісень Фоми. Навіть народні пісні у його виконанні, в принципі, схожі на спогад про них. Ніби хлопці, що давно поїхали з рідних сіл, співають їх десь у недорогому кафе посеред багатоповерхівок у спальному районі сучасного мегаполісу, додаючи до автентичних мотивів інтонації ямайського реггею чи балканської циганщини.

Власне, з роками він еволюціонував від чарівливого лірика до справжнього рокера, а балади його, не втрачаючи інтимності, набули відчутного громадянського звучання. І популярність у нового покоління слухачів він, мабуть, має, скоріше, завдяки пісні «Не спи моя рідна земля, прокинься, моя Україно», створеної, до речі, за рік до Помаранчевої революції. А втім, і давніх шанувальників, і молодих прихильників, як і раніше, сповнює оптимізмом його «Дорога».

Фома — мужня людина. Це він на революційних українських Майданах не лише надихав співгромадян піснями зі сцени, але й сміливо йшов на барикади. Власним прикладом він демонструє ще й міцність однієї світлої істини — справжня сила лише тоді гідна поваги, коли ґрунтується на доброті. Загартувавши у життєвих випробовуваннях свій характер, Фома, на щастя, зберіг в собі романтика.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору