Кожен свій вихід на сцену досі сприймаю як іспит: складаю його передовсім самому собі ну й публіці звісно. До життєпису До профілю

Анатолій Кочерга — один із оперних співаків, котрих найбільше запрошують на Заході. В Україні його ім’я є знаковим для меломанів покоління 70-80-х, які пам’ятають його на сцені Київського оперного театру, ще коли там співали Анатолій Солов’яненко і Євгенія Мірошниченко.

Зараз артист у чудовій вокальній формі. Каже, що все це — слов’янська вокальна школа, яка нічим не поступається італійській. А ще − свідоме уникання експериментів над організмом і вміння казати «ні» навіть найбільшим авторитетам: скільки б Клаудіо Аббадо не благав Кочергу заспівати Скарпіа в «Тосці» чи Тоніо в «Паяцах» (це — партії для драматичного баритона, що для баса є занадто високими за теситурою) — щоразу отримував відмову.

1989 року Кочерга дебютував у Віденській опері, після чого почалася його співпраця з всесвітньовідомим диригентом Клаудіо Аббадо. Репертуар співака включає майже всі головні партії для басу із золотого фонду оперної класики. Він виступає на оперних сценах Відня, Парижа, Рима, Венеції, Мілана, Барселони, Севільї, Брюсселя, Нью-Йорка, Дрездена, Берліна, Мюнхена, Тулузи, Буенос-Айреса, Токіо тощо, і має велику дискографію.



З книги

Анатолій Кочерга — оперний співак (бас) — один із найбільш запрошуваних на Заході співаків з України; партія Бориса Годунова з однойменної опери Модеста Мусоргського у виконанні Кочерги вважається еталоном вокального мистецтва. В Україні ім’я Анатолія Кочерги є знаковим для меломанів покоління 70-80-х, які пам’ятають його на сцені Київського оперного театру, ще коли там співали Анатолій Солов’яненко і Євгенія Мірошниченко. Натомість для молодих музикантів він  не просто представник іншої епохи, але й іншої вокальної традиції (школи Шаляпіна, Ґяурова, Гмирі), наслідувати яку сьогодні чомусь дуже важко.

Кочерга на сьогоднішній день у чудовій вокальній формі. Каже, що все це — слов’янська вокальна школа, яка нічим не поступається італійській. А ще — свідомо уникає експериментів над організмом і вміє казати «ні» навіть найбільшим авторитетам: скільки б Клаудіо Аббадо не благав Кочергу заспівати Скарпіа в «Тосці» чи Тоніо в «Паяцах»  — щоразу отримував відмову.

В Україні Кочерга виступає не часто. Останній його виступ відбувся 2011 року в Національній філармонії України за ініціативи фестивалю «Сходи до неба». Перед концертом у столичній філармонії співак зізнався, що не співав на цій сцені вже близько 20 років.

 
Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору