Але ж наш сучасний оперний світ — це дуже жорстокий конвеєр. Вистачило б лишень здоров’я витримати цей конвеєр. Отже мені не до примх! До життєпису До профілю

Голос Монастирської має дзвінкі верхи ліричного сопрано, та водночас може бути і більш густим, драматичним у середньому регістрі. Останнім часом її називають «головною Аїдою» сучасної світової оперної сцени. Монастирська виконує цю оперу Верді в «Ла Скала», «Ковент-Гарден», «Метрополітен­-опера» та багатьох інших найкращих театрах світу. Оперні критики вважають, що її репертуар складається з визначальних для драматичного сопрано партій: Джоконда, Аїда, Сантуцца, Амелія.

2014 року Людмила отримала Національну премію імені Тараса Шевченка — за свій репертуар у Національній опері України. А ще раніше, 1997-го вона стала лауреаткою Міжнародного музичного конкурсу імені Лисенка — і отримала Гран­-прі. У Європі кар’єра Монастирської починає свій визначальний зоряний злет 2010­ року. Саме тоді у Берлінській опері її просять замінити солістку основного складу в партії Тоски. 2015­-го українська оперна діва Людмила Монастирська була номінована на найпрестижнішу премію The International Opera Awards­ 2015. І саме тоді вона увійшла до когорти кращих оперних співачок світу.



З книги

Оперні критики вважають, що її репертуар — це визначальні партії для драматичного сопрано: Джоконда, Аїда, Сантуцца, Амелія. Кар’єра Монастирської починає свій визначальний зоряний зліт у Європі у 2010-му. Саме тоді у Берлінській опері її просять замінити солістку основного складу у партії Тоски. Ця заміна і стає вирішальною. Публіка та імпресаріо у захваті від української вокалістки. Згодом її чекає шалений успіх в партії леді Макбет на сцені «Ковент-Гарден». А вже коли вона виходить у «Метрополітен-опера» в образі Аїди, то кар’єра досягає зоряного піку. Її порівнюють з Соломією Крушельницькою, Марією Каллас.

Підлаштовуючи свій європейський графік під київські виступи, Монастирська постійно в роботі. Її чекають в Колонному залі імені Лисенка. На філармонічній сцені вона блискуче виконує арії Дездемони, Недди, Адрієни Лекуврер, леді Макбет, Мадлєн. А вже через декілька днів — Аїда на головній музичній сцені України.

У ставленні до сучасної радикальної оперної режисури українська примадонна стримана, навіть демократична. Вона звикла довіряти диригенту, композитору, режисеру. І така довіра має бути взаємною. Серед її улюблених оперних режисерів-новаторів — Соні Фріселл, Девид Маквікар. Майбутнє світового оперного театру вона бачить виключно у світлих відтінках. Мовляв, традиція й експеримент знайдуть між собою порозуміння, аби лише оперна творчість була осяяна справжнім талантом та жертовністю.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору