Підсвідомо прагну тієї атмосфери тієї музики яка оточувала мене в дитинстві. До життєпису До профілю

Культову пісню «Коли до губ твоїх лишається півподиху» львівського рок­-гурту «Плач Єремії» його лідер записав на слова свого батька. Інша не менш популярна композиція — «Вона». Пісня «зжилася» з образом Тараса Чубая, його характерним тембром голосу, інтонацією, манерою співу. Грати на гітарі співак навчився сам, опанував її фактично за 2 дні. Для нього в піснях важливе передусім слово, тобто ідеологічна складова.

2002 року команда Чубая випустила монографічний альбом «Наш Івасюк». Відомі пісні — «Червона рута», «Пісня буде поміж нас», «Я піду в далекі гори» — зазвучали цілком по-­новому з характерними роковими інтонаціями «Плачу Єремії». Чубай також створив увертюру до поезо­-опери «Крайслер­-Імперіал» для симфонічного оркестру.

У 2008 році музикант отримав почесне звання заслуженого артиста України. Тарас Чубай є автором понад 100 пісень, випустив 11 музичних альбомів. 2014 року записав спільний альбом з гуртом Kozak System.З книги

Свою першу пісню «Коли до губ твоїх лишається півподиху» майбутній лідер культового львівського рок-гурту «Плач Єремії» написав на вірші батька. Відтак популяризація його творчості через музику для Тараса Чубая стала справою життя. А в цілому те, що виконує Тарас Чубай і компанія називають «літературно-заангажованим роком для розумних» (за означенням Олександра Євтушенка).

Така репутація закріпилася за музикантами не лише через озвучення ними вишуканих поезій дисидента-шістидесятника. Вони звертаються і до інтелектуальних віршів доби Розстріляного відродження, і до текстів наших сучасників. Також чимало пісень написано Тарасом Чубаєм на власні вірші.

Відверта пропаганда національної пам’яті — «Наші партизани», спільний альбом Чубая із гуртами «Плач Єремії» і «Скрябін». Чи не вперше на великих стадіонах люди підспівували в такт із музикантами українські повстанські пісні в роковій обробці — «Лента за лентою», «Повіяв вітер степовий», «Там під львівським замком», «Ми йдем вперед» та інші. Тоді ж голосом Чубая зазвучала лемківська пісня «Пливе кача». «Кача» стала відомим на весь світ неофіційним гімном-реквіємом за полеглими учасниками подій Революції гідності.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору