Будь-який шум є цікавий тим що він є багатим інформативно. До життєпису До профілю

Як і кожен художник за покликанням, а не за професією, Загайкевич не дуже усвідомлює важливість того, що робить.

З приходом до консерваторії, почався її затяжний роман з фольком — тринадцять років вона у складі ансамблю «Древо» досліджувала автентичний спів.

Залишаючись осторонь від композиторських штудій, Загайкевич інтенсивно нарощувала свій капітал як особистість. Вирушаючи 1995 року на курси інституту IRCAM при Центрі Помпіду, вона не ставила собі завдання з головою зануритися в електронну музику. Але саме у Франції композиторка побачила можливості різноманітних технологій синтезу звуку.

Зусиллями Загайкевич у Київській консерваторії була відкрита Студія електроакустичної музики. Останні років десять творчість Загайкевич і її особистість у цілому є сенсоутворювальним і організуючим епіцентром нової академічної музики в Україні, яка шукає себе в актуальних формах. Зі своїх учнів у консерваторії вона вирощує нових колег і партнерів по проектах, заповнюючи таким чином лакуни в академічному електронному середовищі. Музику Загайкевич регулярно виконують ансамблі та оркестри у Франції, Німеччині, Австрії, Голландії, Швейцарії та інших країнах.



З книги

Вона не заперечує жодного кроку на пройденому нею шляху, але постійно розширює поле культурного експерименту. Знання літератури, музичної інформатики, історії та теорії музики — все надається до осмислення та творчого опрацювання. Маючи вже чималий педагогічний досвід, вона не втратила головного знання, яке робить будь-якого вчителя великим — розуміння того, як важливо залишатися учнем. Загайкевич сміливо порининула в нові творчі стихії. Вона продовжує писати музику для акустичних інструментів, але водночас почала освоювати електроакустичні технології. Частину таких творів вона презентувала у формі перфомансів — в режимі реального часу.

Останні років десять творчість Загайкевич і її особистість у цілому є сенсоутворювальним і організуючим епіцентром нової академічної музики в Україні, яка шукає себе в актуальних формах. Її статті та інтерв’ю є потужними теоретичними імпульсами, що рухають вітчизняну музичну думку. Зі своїх учнів у консерваторії вона вирощує нових колег і партнерів по проектах, заповнюючи таким чином лакуни в академічному електронному середовищі. Музику Загайкевич регулярно виконують ансамблі та оркестри у Франції, Німеччині, Австрії, Голландії, Швейцарії та інших країнах. Про неї натхненно і поетично пишуть журналісти та музикознавці — магнетизм її творчого поля поширюється і на них.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору