Кредо в мистецтві?… Немає у мене ніякого кредо. Розплющ очі і подивися навколо себе і ти все знайдеш і все знімеш. До життєпису До профілю

Буковський — єдиний з вітчизняних кінематографістів, хто може похвалитися успішним співробітництвом з таким грандом голлівудського продюсерства та режисури, як Стівен Спілберг.

Будь-якій роботі Буковського, незалежно від того, наскільки масштабну тему вона зачіпає, притаманна витончена візуальна поетика. Основний акцент робиться на живописній довершеності кадру. За чверть століття роботи в кіно зняв близько півсотні документальних кіно- та телефільмів. Великий міжнародний успіх мала стрічка «Назви своє ім'я» (2006) про історію Голокосту в Україні. Фільм «Живі» здобув Гран-прі Міжнародного північно-південного медіафоруму в Женеві. У липні 2009 року картину було нагороджено спеціальним призом у номінації «Документальне кіно» VI Міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос» (Єреван, Вірменія). Члени знімальної групи «Живих» отримали державні нагороди. Зараз Сергій Буковський працює над фільмом «Головна роль», присвяченим матері, акторці Ніні Антоновій.



З книги

Якщо є в нашій документалістиці той, кого можна назвати живим класиком — то це, безумовно, Сергій Буковський. Режисер береться за найскладніший матеріал і створює на його основі самодостатнє висловлювання, не втрачаючи при цьому драматичності першоджерела. Його фільм «Живі» без перебільшення можна назвати мистецьки найпереконливішим кінотвором про Голодомор. Але на найвищу похвалу заслуговують й інші cтрічки пана Сергія на такі ж складні, неоднозначні теми: присвячена Голокосту неігрова драма «Назви своє ім’я», продюсером якої виступив Спілберг, документальний серіал «Війна. Український рахунок», рання елегія про Віру Холодну «Знак тире».

Будь-якій роботі Буковського, незалежно від того, наскільки масштабну тему вона зачіпає, притаманна витончена візуальна поетика. Основний акцент робиться на живописній довершеності кадру. «Назви своє ім’я» та «Живі» утворюють  дилогію, що оповідає про дві найбільші біди в новітній українській історії: Голокост і Голодомор. Саме у цих двох фільмах якнайповніше проявився дар Буковського — говорити про найтрагічніші події в естетично довершеній формі, передавати весь масштаб історичної чи соціальної катастрофи без надриву, без суперечностей із ліричною, камерною інтонацією твору. Фінали «Назви своє ім’я» й «Живих» — дивовижно світлі і в своїй переконливості єдино можливі. Саме Буковський привніс у свою професію ту естетичну вдумливість, яка докорінно змінила українську документалістику.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору