Деякі персонажі яких я малював схожі на моїх друзів. Я цього не хотів але так вийшло. До життєпису До профілю

Він хотів створювати мультфільми з п'яти років. Після навчання в будівельному інституті сталося те, що можна вважати дивом у контексті окремо взятої долі. Черкаський дізнався від приятеля, що в Києві на студії науково­-популярних фільмів набирають художників­ мультиплікаторів. Відповідної освіти у нього не було, герої його малюнків були досить розв'язними персонажами, але це не завадило їхньому автору пройти конкурс.

Уже через 5 років мультфільм Давида Черкаського «Таємниця чорного короля» на фестивалі в румунському курортному місті Мамая переміг у номінації «Кращий дебют». Ця замовна анімація на тему протипожежної безпеки здивувала європейських критиків. Починаючи з цієї роботи і донині, більше півстоліття, існує непорушний тандем Черкаського і художника Радна Сахалтуєва. Цей дует виявився страшною силою — разом вони відкривали нові горизонти радянської мультиплікації і вписували одну за одною золоті сторінки в її історію. Про новаторське прагнення Черкаського поєднувати живу картинку з мальованою найчастіше говорять, згадуючи серіал про капітана Врунгеля, де яхта «Біда» пливе по реальному морю.

Давид Черкаський плекає в собі внутрішню «дитину», не зважаючи на поважний вік, і допомагає зберегти це світле почуття кожному, хто до нього наближається.



З книги

У свої вісімдесят з гаком він радіє кожній секунді, якою дихає. Прокидається вранці, посміхаючись сонцю і цінуючи свій дар оптиміста. Не приховує своєї щедрості і не розуміє людську жадібність. Терпіти не може розмов про політику і обожнює обговорювати застілля. Блискуче сміється над собою і не дозволяє собі жартів на тему чиїхось невдач і неприємностей.

Про новаторське прагнення Черкаського поєднувати живу картинку з мальованою найчастіше говорять, згадуючи серіал про капітана Врунгеля, де яхта «Біда» пливе по реальному морю.

Черкаський — шанувальник великих форм. Саме в об’ємних проектах він вміє розгорнути плечі і дихати на повні груди. Ця мультиплікаційна гігантоманія виправдовує себе. У нього ретельно промальовані персонажі, в яких встигаєш закохатися до безтями, велика кількість афоризмів, з яких можна скласти цілу збірку крилатих фраз. Вражаючі музичні номери — вони стали самостійними хітами і не в’януть через десятиліття. Філігранний підбір акторів, які озвучували героїв — Зіновій Гердт, Євген Паперний, Андрій Миронов, Семен Фарада, Армен Джигарханян, Віктор Андрієнко. Кожен великий задум, за який брався Черкаський, ставав феноменом і обростав культом.

Він трохи засмучений, що сучасна анімація лізе зі шкіри геть, аби бути схожою на реальність. На його думку, це дискредитація самої ідеї мультфільму як явища, всередині якого створюється новий світ.

 
Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору