Моя професія і життя мусять мати зв’язок із землею на якій я живу її культурою і традиціями. До життєпису До профілю

Власним прикладом Санін доводить, що український кінематографіст має поєднувати в собі таланти режисера, актора, сценариста та продюсера. Повинен вміти зачаровувати своєю ідеєю талановитих колег, щоб для зйомок чергового фільму зібрати на майданчику кращих у своїй професії. Йому ж пощастило навчатися на курсі одного з кращих українських режисерів свого покоління Леоніда Осики.

Коли 2003 року на екрани вийшов дебютний повнометражний фільм Олеся Саніна «Мамай», його прем’єра стала справжньою подією в культурному житті країни. Фільм був перший в історії сучасної України, знятий в системі «долбі діджитал» зі звуковою обробкою «долбі сурраунд». А можливим це стало завдяки участі у створенні кінострічки ще двох людей: славетного інженера та майстра кінотехніки Анатолія Кокуша та видатного вітчизняного оператора Сергія Михальчука. Так, на знімальному майданчику одного з найвиразніших українських фільмів початку двотисячних зустрілися одразу три талановиті герої книги «Ukraine.The best».

Разом з Михальчуком Санін створював і наступний свій фільм «Поводир», який вийшов на екрани 2014 року та став найкасовішим українським фільмом за всю історію сучасного вітчизняного прокату. Картина мала великий успіх та була висунута на здобуття «Оскару» в категорії «Кращий фільм іноземною мовою».З книги

Він — не просто талановитий режисер, він має дивовижну здатність в потрібний момент зосередитися на створенні фільму та віддати весь свій досвід та здібності новому кінопроекту, щоб незважаючи ні на що не тільки зняти картину, але й довести її до зустрічі з глядачем.

Санін впевнений, що український кінематографіст має поєднувати в собі таланти режисера, актора, сценариста та продюсера та повинен вміти зачаровувати своєю ідеєю талановитих колег, щоб для зйомок чергового фільму зібрати на майданчику кращих у своїй професії.

Він створив більше десяти документальних стрічок і лише дві повнометражні художні картини, в яких виступив в якості режисера. Їх дві, але кожна з них мала величезний вплив на розвиток сучасного українського кінопроцесу.

Коли на екрани вийшов дебютний повнометражний фільм Олеся Саніна «Мамай», його прем’єра стала справжньою подією в культурному житті України. Це був перший в історії держави фільм, знятий в системі «долбі діджитал» зі звуковою обробкою «долбі сурраунд».

Його наступний фільм «Поводир» став найкасовішим українським фільмом за всю історію сучасного вітчизняного прокату. Картина мала великий успіх та була висунута Україною на здобуття «Оскару» в категорії «Кращий фільм іноземною мовою».

Санін обов’язково ще неодноразово з’явиться на кінематографічній сцені України, бо з його режисерською пристрастю можна створити ще безліч екранних легенд.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору