Створювати і втілювати щось нове — сенс мого життя. Це якраз те що називають задоволенням від процесу. До життєпису До профілю

Кокуш є засновником і керівником розташованої на студії ім. О. Довженка компанії «Фільмотехнік», що є унікальним поєднанням конструкторського бюро з майстернею. Тут придумують, розробляють і виготовляють обладнання для зйомок. Головний здобуток Кокуша і його колег — операторські крани. Ідея настільки ж проста, наскільки геніальна: прилаштувати камеру на гіроскоп (пристрій, побудований за принципом дитячої дзиґи, здатний реагувати на зміну орієнтації основи, на якій його встановлено, відносно інерціального простору). Поєднавши гіроскоп і камеру, Кокуш, по суті, дав у руки операторам чарівну паличку: в них відтепер з’явилися можливості, про які вони не могли навіть мріяти. Тепер кінокамера стала нечутливою до поштовхів і коливань.

У 2006 році цей прорив був гідно відзначений. Анатолій Акимович разом з колегами отримав два технічні «Оскари» Американської кіноакадемії — за розробку гіростабілізованого операторського крана «Авторобот», а також за створення операторських кранів серії «Каскад» — тут стріла з камерою висувається за телескопічним принципом і дозволяє охоплювати одним кадром цілі краєвиди.



З книги

Кокуш є засновником і керівником розташованої на студії ім. О. Довженка компанії «Фільмотехнік». Це об’єднання являє собою унікальне поєднання конструкторського бюро з майстернею. Тут придумують, розробляють і виготовляють обладнання для зйомок. Головний здобуток Кокуша і його колег — операторські крани.

Поєднавши гіроскоп і камеру, Кокуш, по суті, дав у руки операторам чарівну паличку: в них відтепер з’явилися можливості, про які вони не могли навіть мріяти. Тепер кінокамера стала нечутливою до поштовхів і коливань. Одначе «фільмотехніки» на цьому не зупинилися і включили в конструкцію ще один елемент — кран зі збалансованою стрілою, завдяки чому камера буквально злітала, набувши нечуваної до цього часу свободи рухів; всі ці розкішні панорами з висоти пташиного лету, головоломні просторові спецефекти у різного роду жанрових фільмах — заслуга Кокуша.

Самий лише скорочений перелік найпомітніших голлівудських блокбастерів, знятих за допомогою обладнання «Фільмотехніка», вражає: нова частина «Зоряних воєн», «Трансформери», «Місія: нездійсненна», «Титанік», «Війна світів», «Люди Ікс», «Казанова», всі картини з Майклом Беєм, обидва Хобіти. Це — якщо не рахувати різного роду телетрансляції, від Олімпіади до шоу на кшталт «Євробачення».

Власне, поки є такі люди, як Кокуш — наша кіноіндустрія не може вважатися провінційною чи другорядною. Їй лише треба підтягнутися до рівня «Фільмотехніка».

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору