Гурт буде існувати поки у нього будуть з’являтися ідеї і поки нам не осто*здить їх реалізовувати. До життєпису До профілю

ТНМК — батьки­-засновники і головна група українського хіп-­хопу. У 1990­-х це був найпотужніший рух в українському андеграунді. Не в останню чергу завдяки телепрограмі «Реп­-обойма», ідеологами та ведучими якої були Фагот і Фоззі — ще до того, як перший приєднався до ТНМК.

Основа звучання ТНМК сформувалася ще тоді — це контраст між тенорком Фоззі, таким тонким, ніби він подихав гелієм, і рикаючим баритоном Фагота. З ними був ще й мелодійний, з етнічними нотками, вокал Едуарда «Ділі» Приступи, але певної миті їхні шляхи розійшлися. Коли ж у середині 2000­-х в електронній музиці ТНМК з'явився гітарно­-басово­-барабанний центр ваги і вони стали однією з найбільш «качових» концертних груп країни, виявилося, що в цю форму можна влити що завгодно — від фанку та диско до джазу і важкої гітарної альтернативи.

Альбоми у ТНМК виходять раз на кілька років. Щоразу це зріз всього того, чим живе українське суспільство конкретно в цей момент. Фоззі та Фагот — це втілена нормальність, на фоні якої рядок з пісні «Останній натурал зараз на екрані, експерти у рожевому стрибають на дивані» за теперішніх часів звучить зухвало­-ортодоксально.



З книги

ТНМК - напевно, самий компанійський гурт в Україні: тягнуть у свої пісні, здається, всіх, до кого можуть дотягтися. Різні голоси ТНМК просто нарізають в окрошку для своїх фірмових інтермедій між піснями або вставляють в композиції у вигляді семплів. ТНМК взагалі чи не перші в українській поп-музиці, хто взяв на озброєння семпли з фільмів, пісень, радіоспектаклів і т.д. в якості самостійного засобу вираження.

Альбоми у ТНМК виходять раз на кілька років. Щоразу це зріз всього того, чим живе українське суспільство конкретно в цей момент. І кожен раз диск забитий під зав’язку: інформація утрамбована до такої щільності, що хоч став його на уповільнене програвання. Тут тобі і міцна соціальна сатира, і адаптовані до українських реалій легковажні рімейки світових хітів — невичерпне джерело абсурдистської слобожанської мудрості.

І після подій 2014 хлопці теж не підвели: в останньому альбомі у них немає нестерпно пафосних патріотичних гімнів, якими грішать багато їхніх колег по цеху. Трагедія на Майдані і війна на Донбасі стала для засновників гурту Фагота і Фоззі, як і для будь-якої мислячої людини, приводом для саморефлексії: критика у пісні «Дзеркало» звернена не назовні, а на самого себе.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору