Безгрішшя врятує український рок-н-рол. Це дуже гарний час зараз вистрілить багато проектів і переможуть найсильніші. Час золотошукачів. До життєпису До профілю

Почавши сольну музичну кар'єру, вона створила один з найкращих українських концертних колективів цього десятиліття. Питання про те, ким бути, у Соні не виникало: журналістом, звичайно. Першу свою роботу в цій сфері вона отримала в 14 років, а 1997 року прийшла на радіо. 1990-і були золотим часом для FM-радіо — і часом безладу, прекрасного по-своєму. Вона ж відразу потрапила на «Мюзік Радіо» — респектабельну станцію, яку робили американці.

2011-го Соня Сотник, яка все життя писала пісні, але не виконувала їх вже багато років, створила-таки свій музичний проект. Перше шоу мало приголомшливий успіх — як не парадоксально, зокрема і завдяки Соніній завищеній самокритиці та невпевненості в собі.

Сказати, що вийшло непогано — нічого не сказати: Соня показала себе великою артисткою. Коли хвалиш її пісні, вона за звичкою намагається перекласти «відповідальність» на когось іншого, в даному випадку на своїх музикантів. Так, зі співачкою працюють справжні профі, але головне достоїнство Соніних пісень — не музичне оформлення, досить, взагалі-то, стандартне, усередненно-«радійне», а написані нею пронизливо чесні вірші.



З книги

Соня — одна з найпопулярніших радіоведучих в країні. Крім того, почавши сольну музичну кар’єру, вона створила один з найкращих українських концертних колективів цього десятиліття. І ще Соня — дівчина, що заперечує ці свої заслуги, приписуються їх іншим людям та/або обставинам. Коротше, Соня — скромна людина.

Як вона стала радіозіркою? Соня, за звичаєм, «винить» не себе, а обставини своєї першої роботи на «Мюзік Радіо». Це строго форматована станція, зроблена за америнакськими стандартами. Соні дуже пощастило. Там вона отримала системну освіту.

Сотник, яка все життя писала пісні, але не виконувала їх вже багато років, створила-таки свій музичний проект. Умовили друзі, можна сказати. Перше шоу мало абсолютно приголомшливий успіх — як не парадоксально, в тому числі і завдяки Соніній завищеній самокритиці і невпевненості в собі.

Головне достоїнство Соніних пісень — не музичне їх оформлення, а пронизливо чесні вірші. Вона гармонічно щиро співає про речі, про які взагалі-то співати не прийнято: про самотність, про проблеми зі здоров’ям, про чоловіків, які чоловіками вважаються тільки номінально, про задушевні бесіди жінок за сигаретою і міцним алкоголем. І такий же психотерапевтичний ефект, як ці розмови — тільки сильніший — дає проймаюча щирість Соніних пісень на її концертах: слухачі виходять з них з «пробитою» душою і свіжою латкою на ній.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору