Колись я надовго поїхав до Франції і мені тоді було по барабану до держави. Тільки от я виїхав туди космополітом а повернувся патріотом. До життєпису До профілю

Україну він вважає неораним родючим полем, котре потрібно заорати і запліднити — і тоді вона буде давати потужний цивілізаційний урожай. Іншими словами, для Олега Скрипки Україна — це насамперед нереалізований культурний потенціал.

Колись, ще навчаючись у КПІ, Скрипка жив в одній кімнаті з Владом Троїцьким. Разом вони організовували вечірки, студентське дозвілля, займалися театром. Саме з тієї діяльності в Скрипки виросла любов до українського фольку, яка в 1986 році реалізувалася в проект «Воплі Відоплясова» — фольклорний роковий гурт. 1997 року гурт «ВВ» створює свій перший хіт «Танці» та перемагає з ним на київському фестивалі «Рок­-парад». 1990-го «Воплі Відоплясова» гастролюють по Швейцарії та Франції — історія взаємодії з Європою для Скрипки починається з такого собі радянського організованого культурного обміну. 2004 року Скрипка засновує фестиваль «Країна Мрій», масштабний гібрид музичного фестивалю й фестивалю фолькових театрів, ярмарку народних виробів будь­-якого спрямування, купальських гулянь, лекторіїв та презентацій, який успішно продовжує свою діяльність і нині.



З книги

Саме з експериментальних театрально-музичних досвідів в Олега Скрипки виросла любов до українського фольку. Спочатку — любов, потім — обізнаність, а пізніше, в 1986-му, це все реалізувалося в проект «Воплі Відоплясова» — веселий, фольклорний роковий гурт.

Направленість музики «ВВ» формувалася поступово, і було два основних чинників впливу на це формування: зовнішній та внутрішній. Внутрішній — це, звісно, музика, якою учасники новоствореного гурту жили: європейська й американська альтернатива, хард-рок, радянська музика шістдесятих років і, звісно, музика українська та народна. Зовнішній фактор — це коньюктура, можливсіть потрапити на радіо і на ТБ. «ВВ» майже постійно перебуває у Франції, де Олег Скрипка остаточно формується як музикант, а ще — як українець. Саме там він починає розмовляти українською (вже після того, як заговорив французською), саме там усвідомлює себе патріотом.

В 1996 гурт повертається в Україну, а Скрипка крім «Воплів Відоплясова» активно виступає з іншими колективами.

Свого Олегові вистачає з головою — він багато і плідно працював у танцювальних та вокальних ТБ-шоу і навіщось знімався в новорічному м’юзиклі, хай і за Гоголем, але з Кіркоровим. Саме завдяки Скрипці з’явився і потішив весь світ пластиліновий мультик Степана Коваля на пісню «Щедрик», та відновлені оригінальні композиції львівського та одеського кабаре-джазу тридцятих та сорокових років.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору