Якщо тобі кажуть що ти «не формат» треба відповідати: «Супер! Отже я все роблю правильно». До життєпису До профілю

У чому феномен Руслани? Справа не в мові — адже знамениті Русланині вокалізи на «гей-­гей!» чи «на-­най» не належать до жодної в світі мови й беруть вас за живе поза всяким словесним смислом, на рівні майже первісному, коли люди ще не придумали собі мову.

Руслана дебютувала в середині 1990-х. Вона не загубилась серед цілої когорти зоряних імен, стала добре впізнаваною вдома, а згодом і за кордоном. Енергія, яка вирує в її музиці, заряджає і мотивує слухача найвищою мірою. Це стало очевидно після її «Диких танців», що перемогли на «Євробаченні­-2004» в Стамбулі. Пізніше той виступ Руслани німецькі експерти назвали взагалі найкращим за всю історію Євробачення. Майже 100 тижнів трималась на верхівках європейських музичних чартів пісня Wild Dances. Альбом «Дикі танці» 2003 року став лідером продажу в Україні, офіційно було продано 100000 копій.

Як співачка і волонтер, була активною учасницею обох київських Майданів. Зокрема, другий Майдан зробив її ім’я таким відомим, що вона увійшла до Топ­-10 напопулярніших жінок світу в 2013 році (за версією журналу Forbes). Руслана отримала звання Народна артистка України 2004-го, була обрана і виконувала обов'язки депутата українського парламенту в 2006-­2007 роках, а в 2013 стала Кавалером ордена «За інтелектуальну відвагу».



З книги

Енергія, яка вирує в її музиці, заряджає і мотивує слухача найвищою мірою. Це стало очевидно після її «Диких танців», що перемогли на «Євробаченні-2004» в Стамбулі. Тоді розслаблена Європа була справді вражена стихійною силою й природною свіжістю самовияву співачки.

В чому феномен Руслани? Коли сказати, що вона співає, «як птах» — це буде дуже проста, елементарна правда, яку важко оминути. Адже до співу птахів зовсім зайве ставити запитання — «про що?» і навіть «якою мовою?». Наша героїня співає. Співає по-українськи. Але ще очевидніше, що справа не в мові — адже знамениті Русланині вокалізи на «гей-гей!» чи «на-най» не належать до жодної в світі мови й беруть вас за живе поза всяким словесним смислом, на первісному рівні.  Всім нам здається, що цей птах співає саме для нас, що його легко приручити й навчити говорити премудрі банальності. Навіть самому птахові так іноді здається. І тоді він іде в депутати парламенту. Але «співати» і «висловлюватися» — не завжди одне й те саме.

Хто ці поняття плутає — буває розчарований. Коли йшлося про її заяву 1 вересня 2014 року «Стоп вогонь по своїх!», тоді співачка наївно сподівалася, що варто лиш сказати ці чотири слова — і «ми можем домовитися», й війна на Донбасі справді припиниться. Той інцидент викликав дуже бурхливу дискусію. Але пристрасті влягаються, коли вона співає.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору