Часто буває так: що більше людина пережила у своєму житті то позитивніше вона налаштована. До життєпису До профілю

«Тартак», незважаючи на майже 20­-річний стаж, був і залишається справжньою молодіжною групою — саме завдяки прямоті й щирості свого фронтмена, рисам, що так імпонують молоді, та які чомусь майже завжди випаровуються з віком.

Положинський рубає з плеча, як думає — і в піснях, і в інтерв'ю він такий, який є насправді. І саме відкритість і небажання / невміння кривити душею є «секретом», що пояснює довголіття його музичного проекту. Сашко — з тих моральних авторитетів, які зовсім не вміють користуватися суспільною довірою.

Лідер «Тартаку» став одним з перших, хто виніс українську мову в кінці 1990­-х — на початку 2000­-х на широку рок-­ та поп­-сцену.  За час існування гурт записав 11 альбомів. Також Положинський, як ведучий музичних програм, мав змогу популяризувати українську на ТБ. Сьогоднішній стан групи він описує як «легкий нокдаун». Втім, це зовсім не означає, що її історія закінчилася. Коли Олександр створив новий проект «Був'є», його успіх підштовхнув «Тартак», і тепер учасники старого гурту вже готують наступний альбом.

Повна свобода творчого вибору — здається, це саме те, що зараз потрібне Положинському, і це у нього нарешті є.



З книги

Сашко Положинський взагалі-то був одним з перших, хто виніс українську мову в кінці 90-х — на початку 00-х на широку рок- та поп-сцену — тобто з тих, хто нарешті став писати на ній справжні хіти. Також він популяризував мову на ТБ, будучи ведучим музичних програм. Але у творчих питаннях Олександр, звиклий до співпраці, до роботи в колективі, і все ще багато в чому залежить від інших людей. Нещодавно у нього було щось на кшталт творчої кризи. Точніше, не зовсім у нього... Просто в певний момент з’ясувалося, що його товариші по групі «Тартак» ставляться до творчості занадто «як-до-роботи». Вихід з цієї ситуації Олександр знайшов у сольному проекті «Був’є», який він створив разом з групою молодих музикантів.

Що ж стосується «Тартака», то стан цієї групи Олександр описує як «легкий нокдаун». Втім, це зовсім не означає, що її історія закінчилася: успіх з «Був’є» справив на «Тартак» ефект животворящого пєндєля — гурт, ледве випустивши новий альбом, вже готує наступний. У 2016-му проекту буде 20 років, і Олександр має намір «дотягнути хоча б до цього числа». У той же час роботу над дебютним альбомом закінчили і «Був’є».

Якщо ж дивитися об’єктивно, з певної відстані, то треба визнати, що більшість шанувальників Сашкових пісень не розділяють «Тартак» та «Був’є».  Тож Олександр не відкидає можливості, що через певний час він просто об’єднає ці два проекти.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору