…наша співпраця — це не лише творчий досвід а й досвід нормального психологічного співіснування. Це вже як сім’я… До життєпису До профілю

Акапельна формація «Піккардійська Терція» вже майже чверть століття на авансцені української музики. У їхньому репертуарі — балади, романси, народні пісні, рок­-н­-рольні хіти, обрядові пісні, класичний репертуар. Десять аудіоальбомів, сотні концертів. Свого часу піккардійці стали першим колективом зі Східної Європи, який запросили на престижний фестиваль акапельного співу у Мюнхені Vokal Total (2000). Об’єднавшись восени 1992 року у Львові, колектив гідно проявив себе серед найкращих акапельних українських гуртів. Завдяки їхньому виконанню отримали неочікувані вокальні та емоційні відтінки композиції «Ой, дубе дубе», «Пустельник», «Старенький трамвай», «Чорноморець», «Кантрі», «Шаляла», «Пливе кача».

Для європейського слухача «Піккардійська Терція» — титульна українська група. 2006-­го саме вони виступили перед членами Європейської комісії у Королівському палаці в Брюселі. Формація «Піккардійська терція» — це талановитий колектив, який на тепер об’єднує Володимира Якимця (художній керівник, тенор), Ярослава Нудика (тенор), Богдана Богача (бас), Андрія Капраля (тенор), Романа Турянина (тенор), Андрія Шавалу (баритон).



З книги

Сама назва колективу — «Піккардійська Терція» — з’явилась як результат зацікавлення митців теоретичними розвідками вітчизняного композитора Анатолія Кос-Анатольського.

Це українська команда. Але мало хто знає, що у їх репертуарі є записи творів дванадцятьма мовами світу. Хоча, звісно, саме українська пісня — обличчя цієї формації.

Їх репертуар — понад трьох сотень композицій, які з захватом сприймають на різних концертах, як на теренах України, так і у Польщі, Канаді, Німеччині, в інших країнах. Гастрольна мапа «Піккардійської терції» дуже широка.

За час існування цього колективу твори у їх виконанні постійно отримували нове дихання та непередбачувані вокальні і емоційні фарби: «Ой, дубе дубе», «Пустельник», «Старенький трамвай», «Чорноморець», «Кантрі», «Шаляла» та інші. І, звісно, «Пливе кача». Ця композиція звучала особливо проникливо та трагічно у період Євромайдану. Учасники «Піккардійської Терції» кажуть, що пісню вибрали самі українці, адже композиція була виконана не тільки в момент історичних випробувань та втрат. Саме ця пісня, як виявилось, озвучила і теперішній час. Пісня «Пливе кача» лунала під час поховання героїв Небесної Сотні, і з того моменту символізує прощання з українськими героями.

Звісно, музика — це і професійна, і повсякчасна душевна потреба кожного з шести учасників «Терції». Наприклад, «Піккардійська терція» намагається не співати у Великий піст, утримуючись від виступів сім тижнів.

 
Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору