Ми завжи є відкриті для спільної тврчості й експериментів у будь-яких напрямках. Це і є суть «Перкалаби». До життєпису До профілю

Перкалаба — далекий хутір у горах на кордоні із Румунією, гуцули так називають місце де, умовно, дідько каже «на добраніч». Звідти з подачі продюсера Олега Гнатіва й узяв назву гурт. Музичний стиль «Перкалаби» — це іноді ска­-панк, іноді гуцульське реггі, іноді фольк­-рок, але завжди — викид дикої, нестримної енергії. Самі музиканти називають цей стиль gutzul roots.

Перший альбом «Перкалаби» «Горрри!» з’явився 2004-го в Росії на лейблі Bad Taste, котрий на той час займався просуванням різної особливої музики — у їхньому каталозі тих років були, наприклад, британці The Tiger Lillies. Українське перевидання першого альбому 2005 року назвали «Свято грибів і форелі». 2007 року виходить другий альбом гурту «Говорить Івано­-Франківськ». Група активно концертує Німеччиною, Австрією та Швейцарією. Музика «Перкалаби» змінюється з часом, а от ефект від неї залишається незмінним. 2009 року «Перкалаба» випустила альбом «Чидро», 2011-го — «Дідо», 2013-го — «Джєрга» (альбом кавер­версій).

Явище це — і сама «Перкалаба», і вся її familia — вже міцно вросло в українську музику і культуру. Темна, містична і потужна музика гурту продовжує рости і ширитися, тішити, впливати, заворожувати, заклинати, звучати.



З книги

Перкалаба — український музичний гурт з Івано-Франківська, заснований 1998 року. Принаймні, саме тоді Перкалаба зібралася саме як група, і тоді ж вперше виступила на фестивалі «Червона Рута». Того ж року повноцінний концерт Перкалаба відіграла в Івано-Франківську — і почалося, і триває.

Перкалаба — далекий хутір у горах на кордоні із Румунією. Гуцули використовують цю назву на позначення місця де, умовно, дідько каже «на добраніч». Звідти з подачі продюсера Олега Гнатіва й узяв гурт назву. Музичний стиль Перкалаби — це іноді ска-панк, іноді гуцульське реггі, іноді фольк-рок, але завжди — викид дикої, нестримної енергії. Драйв, трем до кісток, підрив, містичний, магічний посил — ось що таке музика Перкалаби. Це іноді як нетверезі весільні музики, а часом як молитва, а ще буває — як одне і друге одночасно. Самі музиканти називають цей стиль gutzul roots, а себе навряд чи так прямо називали б музикантами — найліпше визначення групи це слова, котрі часто опиняються на афішах поруч із назвою: Оркестр Щастя та Радості.

Музична якість творчості Перкалаби, втім, незаперечна, як і рівень перформансу і енергетичної взаємодії зі слухачем.

У різних країнах Перкалаба має свої фанклуби, а в Варшаві було створено навіть кавер-бенд із назвою «Паприкалаба», що грає пісні Перкалаби на овочах. Музика Перкалаби змінюється з часом, а от ефект від неї залишається незмінним.

Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору