Наступні 20-30 років буде боротьба за залишки системи ресурси і потоки. Потім просто за чорнозем. До життєпису До профілю

Сальцова записувала свої пісні вдома, а потім давала послухати людям, чию думку хотіла почути — так і познайомилася з учасниками свого майбутнього гурту «Крихітка Цахес», який створився у 1999 році стихійно, із зустрічей на репетиційній базі якихось знайомих і нескінченних розмов про музику.

Працює над книгою про українську музику, яку так ніхто й не написав дотепер якісно, а головне — фахово. До композиторства і виконання Каша саме звідти й прийшла — із фахового, ґрунтовного знання і вислуховування замалим не всього на світі року і альтернативи, і не лише їх.

2013 року гурт випустив електро­сингл «Донор», але на момент його виходу почалася революція. Твіттер Каші Сальцової став одним із провідних джерел адекватного інформування та коментування подій, а сама вона — одним із рушіїв та натхненників волонтерського руху. Співачка допомагає організовувати купівлю і доставку потрібних речей та обладнання українським солдатам на Сході. Вона продовжує вчитися музиці — грі, вокалу й композиторській майстерності, і задіяна у двох інших музичних проектах. Каша зізнається, що їй більше подобається студійна робота й можливість зосередитися на звуці. Гурт «Крихітка» й надалі записує нові пісні.



З книги

Перший альбом гурту «Крихітка Цахес» вийшов у 2005 році й узяв слухачів саме серцем у поєднанні з музичною формою, якої в Україні до того не траплялося. Альбом став одним із бестселерів серед українського року, а сама Каша доклала всіх зусиль до того, аби не перетворитися на рок-зірку в традиційному розумінні цього поняття.

«Цахес», який створився стихійно, з зустрічей на репетиційній базі якихось знайомих і нескінченних розмов про музику. Хтось виявився басистом, хтось гітаристом, а Каша співала — спершу те, що хотіли хлопці, а хлопці хотіли грати фанк. Ще в неї була маленька, під жіночу руку, гітара чернігівського заводу. Каша ховала її в мішок, бо не мала справжнього кофра, нав’язувала зверху кульок від дощу і так їздила до вечірньої музичної школи.

А потім з’явилися перші пісні українською. Пісні про те, що вона дійсно відчуває і думає. Десь так і почалася справжня музика і сформувався один із ключових у музичній історії України гурт. Проект почав функціонувати з частково оновленим  складом і назвою «Крихітка». Каша, котра вже трошки зневірилася в українському шоу-бізнесі, взяла участь у телевізійному інвест-шоу з метою зробити можливим запис наступного альбому — так у 2009 році з’явився «Рецепт» і стало зрозуміло, що «Крихітка» інакша, ніж «Крихітка Цахес», але музика все така ж якісна, а Каша все така ж професійна і натхненна крихітка.

 
Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору