Якби Джимі Гендрікс жив сьогодні то він напевно грав би на комп’ютері. (Сергій Кузьмінський) До життєпису До профілю

«Гадюкіни», які вибухнули наприкінці 1980-­х у Львові, однаково подобалися галицьким слухачам і закордонній публіці, тож їхній концертний графік швидко став насиченим, а географія виступів розширилася від Москви до Торонто. Директорка гурту Олена Мархасьова створила ціле творче об’єднання «Брати Гадюкіни», котре дало старт таким командам, як «Плач Єремії» та «Мертвий Півень». Самі «Брати Гадюкіни» нічого про це не знали — вони виступали з концертами, записали та видали на вінілі тоді другий альбом «Ми – хлопці з Бандерштадту», презентований 1991року, тобто вже у незалежній Україні. В турі по Європі гурт називали Mainstream Snake Brothers. «Брати Гадюкіни» за спільною згодою перестають концертувати й у другій половині 1990-­х припиняють колективну діяльність.

У 2006 році відбувся камбек «Братів Гадюкіних». Альбом Made in Ukraine гурт записав протягом 2013­-2014 років вже без Сергія Кузьмінського, який пішов із життя у 2009 році. Made in Ukraine став не просто добіркою нових пісень від «Братів Гадюкіних». Ця платівка — концентрована рок-­н­-рольна суміш болю та сміху, в якій зазвичай і виявляє себе справжня любов до рідної країни. Любов, яка не підкорюється ані побутовим проблемам, ані корозії часу, ані навіть смерті.



З книги

До першого складу «гадів» увійшли Олександр «Шуля» Ємець, Сергій «Кузя» Кузьмінський, Михайло «Лузя» Лундін, Олександр Гамбур і Андрій Партика. Саме пісні Сергія Кузьмінського, написані підкреслено гротескним галицьким діалектом, виявилися симпатичнішими публіці та фахівцям. Не в останню чергу завдяки іронії, мішенню котрої стало і середовище, і час, і тогочасна музика, і стиль життя.

«Гадюкіни» однаково подобалися галицьким слухачам і Аллі Пугачовій, а географія виступів розширилася від Москви до Торонто. Разом з репертуаром і географією гастролей впродовж наступних років розрісся і колектив — до гурту приєднався Павло Крахмальов, Ерік «Кабан» Хрептик, духова секція в складі Степана Коваля, Богдана Ватащука та Олега Качечки і дві бек-вокалістки — Ліля Павлик та Юлія Донченко. Директор гурту Олена Мархасьова створила ціле творче об’єднання «Брати Гадюкіни».

У 2009-му Сергій Кузьмінський пішов із життя, і за тим гурт перестав існувати, а його музика як була, так і лишилася. Після великого триб’ют-концерту в 2011-му, де пісні «гадів» виконали відомі рок-гурти та музиканти, виникла ідея знову відродити «Братів».

У 2013-2014 роках гурт записав альбом Made in Ukraine, де вокальні та інструментальні партії виконали учасники гурту різних часів. Ця платівка – концентрована рок-н-рольна суміш болю та сміху, в якій зазвичай і виявляє себе справжня любов до рідної країни. Любов, яка не підкорюється ані побутовим проблемам, ані корозії часу, ані навіть смерті.

 
Дізнавайтеся більше про героїв та замовляйте лімітоване видання книги «Ukraine.The Best».
Замовити книгу

До матеріалів Культпростору